zsskiteamSekcja narciarska ZS SKI TEAM działa na terenie szkoły od 2012 roku. Jej ideą jest zapewnienie całorocznych wszechstronnych treningów osobom z niepełnosprawnością intelektualną.
  • trening rolkowy
  • trening ogólnorozwojowy
  • trening ukierunkowany
  • trening „na śniegu”
Nasi zawodnicy  zdobywają medale na zawodach narciarskich rangi wojewódzkiej i krajowej.
Wspólnie z zawodnikami Fundacji Handicap – Zakopane, prowadzonej przez Małgorzatę Tlałkę Długosz , brali czynny udział w Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowo-Metodycznej ,,Komunikacja werbalna i pozawerbalna w narciarstwie adaptowanym”, która odbyła się w Rzeszowie we wrześniu 2019 roku.
Sekcja jest organizatorem Podkarpackich Mistrzostw w Slalomie Gigancie Szkolnictwa Specjalnego, których druga edycja odbędzie się w styczniu 2020 roku.
Współpracujemy z Polskim Komitetem Paraolimpijskim, Stowarzyszeniem ARS VIVENDI, UKS ,,Szóstką” oraz MKS GBSPORT. Dzięki tak szerokiej współpracy udaje nam się pozyskiwać sprzęt sportowy oraz środki finansowe dla naszej działalności.
Treningi sekcji odbywają się we wtorki i czwartki w Zespole Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie w godzinach 15.15 – 17.00 oraz w sezonie zimowym na stokach narciarskich w Strzyżowie i Gogołowie w ustalonych wcześniej terminach. Ponadto dla zawodników sekcji organizowane są kilkudniowe obozy letnie i zimowe na terenie Podhala.
Kontakt z opiekunami sekcji : sekretariat ZSS

Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Zakopane 2020
Bezpośrednio po ceremonii wręczenia medali Mistrzostw Polski Sprawnych Razem, nasi medaliści udali się na stok Suche koło Poronina aby od 4 do 7 marca brać udział w Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Zakopane 2020. Dzięki dobrym startom w czwartkowych eliminacjach slalomu giganta, awansowali do piątkowych finałów w swoich kategoriach, w których Mistrzynią Polski Olimpiad Specjalnych została Daria Wróbel, v-ce Mistrzynią Polski została Anna Kubasik, a Katarzyna Michno zajęła 3 miejsce w swojej grupie. Wśród mężczyzn 3 miejsce zajął Mateusz Gwizdak, a 5 miejsce Jakub Gwizdak.

Wyjazd odbył się pod patronatem Urzędu Miasta Rzeszowa.

zimowe igrzyska zakopane 2020
Mistrzostwa Polski Sprawnych Razem Zakopane 2020
Od 3 do 4 marca dziewięcioro zawodników ZS SKI Team rywalizowało na stoku Małe Ciche koło Murzasichla w Mistrzostwach Polski Sprawnych Razem. Pierwszy dzień to rywalizacja w konkurencji slalom. W ciężkich warunkach pogodowych i przy padającym deszczu w swoich kategoriach v-ce Mistrzostwo Polski wywalczyła Katarzyna Michno, a na 3 stopniu podium stanęła Anna Kubasik i Daria Wróbel, zaś 5 miejsce wywalczyła Justyna Bawoł. W kategorii mężczyzn 5 miejsce zajął Mateusz Gwizdak, 7 miejsce Mateusz Jagoda, a 9 miejsce Jakub Gwizdak. Drugi dzień rywalizacji to starty w slalomie gigancie, przy padającym tym razem śniegu Mistrzem Polski Sprawnych Razem została niezawodna Katarzyna Michno, trzecie miejsce zajęła Anna Kubasik, a 4 miejsce Daria Wróbel. W kategorii mężczyzn 6 miejsce zajął Mateusz Gwizdak.

87039292 2574285659560515 6316599107917971456 o

PUCHAR ZAKOPANEGO 2020
W tym roku po raz pierwszy w historii osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogły startować w Pucharze Zakopanego w narciarstwie alpejskim. Byliśmy jedyną ekipą spoza Zakopanego, która wzięła udział w dwóch edycjach: 24 stycznia na Harendzie i 22 lutego na Polanie Szymoszkowej.

- Jakub Gwizdak – 7 miejsce w kategorii mężczyzn

GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNIKOM SEKCJI !!!!
A wszystkim, którzy nas wspierają, serdecznie DZIĘKUJEMY !!!

Narty z Prezydentem RP

Nasi zawodnicy jeździli na nartach z Prezydentem RP !!!
26 stycznia na zaproszenie naszych przyjaciół z Handicap Zakopane wzięliśmy udział w charytatywnym 12h Slalomie Gigancie organizowanym dla fundacji Handicap Zakopane. Katarzyna Michno, Jakub Gwizdak, Mateusz Gwizdak, Filip Kukułka i Mateusz Jagoda wraz z dopingującymi ich rodzicami aktywnie uczestniczyli w tej charytatywnej imprezie. Mamy nadzieję, że dołożyliśmy swoją cegiełkę do tej super imprezy i wsparliśmy naszych bardziej doświadczonych przyjaciół z Handicap Zakopane.

Nasi zawodnicy startowali w mini slalomie gigancie, a na trasie głównej można było zobaczyć medalistów Mistrzostw Polski, a listę startową z numerem jeden otwierał honorowy gość zawodów i fan narciarstwa Prezydent RP Andrzej Duda.

Dla nas to kolejne ważne doświadczenie startowe i udany trening na tyczkach!
To był udany narciarski weekend na Podhalu!
006

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: narty z Prezydentem

Obóz narciarski Murzasichle 2019
W dniach 9-13 grudnia 2019 roku w Murzasichlu koło Zakopanego odbył się pierwszy w tym sezonie obóz narciarski sekcji ZS SKI STEAM. W obozie brali udział zawodnicy o różnym stopniu zaawansowania narciarskiego począwszy od osób początkujących przez średniozaawansowanych po grupę zaawansowaną.

Do wspólnych treningów zaproszeni zostali podopieczni Fundacji Handicap z Zakopanego trenowani przez Małgorzatę Tlałkę- Długosz.

Na zakończenie obozu rozegrane zostały zawody slalomu giganta będące eliminacją do X Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w dniach 4-7 marca 2020 roku w Suchym k/ Poronina. Organizatorami zawodów byli trenerzy ZS SKI TEAM/ nauczyciele ZSS im. Unicef w Rzeszowie.

Dziękujemy rodzicom naszych podopiecznych za pomoc organizacyjną na wyjeździe !!!
Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć i filmów oraz śledzenia nas na FACEBOOK  (ZS SKI Team).