Obraz logo do użycia 14

W maju odbył się kolejny zagraniczny wyjazd w ramach projektu Erasmus+ "Otwarci na dialog, zmiany i świat - mobilność edukacyjna uczniów i kadry Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie". W dniach 06.05.2024r. - 11.05.2024r. dwie nauczycielki naszej szkoły wzięły udział w mobilności "Drama and experiential learning for inclusion" w Andritori School na wyspie Korfu w Grecji. Podczas kursu nauczycielki zdobyły mnóstwo wiedzy teoretycznej na temat początków i rozwoju teatru oraz praktyczne umiejętności w zakresie kreatywnego nauczania z wykorzystaniem elementów dramy i gier dramowych. Nowo nabyte umiejętności zostaną przekazane szerszemu gronu pedagogicznemu podczas szkoleń i warsztatów. Udział w projekcie pozwolił nauczycielkom także na poznanie tradycji, kultury, zabytków oraz najpiękniejszych miejsc Korfu. Zwiedziły m.in. Achillion – pałac cesarzowej Sisi, Muzeum Sztuki Azjatyckiej, fortece obronne wyspy oraz Canal d'Amour – wspaniałe formacje skalne wyrzeźbione przez wiatr i wodę. To był wyjątkowy czas pełen nauki i inspiracji!

Szkolenie metodyczne w Andritori School na wyspie Korfu w Grecji 1 Szkolenie metodyczne w Andritori School na wyspie Korfu w Grecji 2

 

Szkolenie metodyczne w Andritori School na wyspie Korfu w Grecji 3 Szkolenie metodyczne w Andritori School na wyspie Korfu w Grecji 4