W dniu 05.06.2024 odbył się wernisaż wystawy prac uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy, zorganizowany w ramach innowacji pedagogicznej „Wyzwolenie emocji uczniów niepełnosprawnych intelektualnie przez sztukę wielkich malarzy”.
Podczas wernisażu zostały zaprezentowane prace uczniów, które są kopiami obrazów wielkich Mistrzów: Jan Vermeer „Dziewczyna z perłą”, Sandro Botticeli „Narodziny Wenus”, Leonardo da Vinci „Mona Lisa”, Vincent Van Gogh „Gwiaździsta noc”, „Słoneczniki” oraz „Łodzie na plaży w Saines Maries-de-la-Mer”, Gustaw Klimt „Pocałunek”, „Drzewo życia” , Aleksander Gierymski „Żydówka z pomarańczami” i inne. Młodzi Twórcy wykorzystali różnorodne techniki plastyczne m.in. collage, wypalanie, filcowanie wełny na mokro, sucho, farby akrylowe, farby plakatowe oraz plastelinę. Wernisaż pozwolił na chwilę relaksu i odprężenia. Stworzona
galeria stała się przestrzenią do wspaniałego spotkania i delektowania się emocjami z obrazów.
Dziękujemy za przybycie Pani Krystyna Stachowska Wiceprezydent Rzeszowa, Podkarpackiej Kurator Oświaty Pani Doroty Nowak-Maluchnik, Zastępcy Dyrektora Wydziału Edukacj Pana Adama Kuniora, Inspektor Wydziału
Edukacji Pani Jadwigi Miąsik, Dyrektor Młodzieżowy Dom Kultury Pani Justyny Stasiak, Kierownika Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie Pani Danuty Hulek.
Słowa uznania do Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów skierował Pan Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa za co serdecznie dziękujemy 
Edukacja w Rzeszowie
Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
Rzeszów - stolica innowacji
 
wernisaz 1
wernisaz 2
wernisaz 3
wernisaz 4
wernisaz 5
wernisaz 6
wernisaz 7